איך מעצבים סביבת עבודה ביתית בצורה נכונה?

בואו נודה על האמת. עד לפני שנה, חדרי העבודה שימשו כעוד מחסן בתוך הבית. בוידם שזורקים לתוכו כל מה שמפריע בעין. כסא מהסבתא, שולחן מהחבר, ארון שנשאר מחדר הנעורים שלנו, והופ – הרי לכם חדר עבודה טיפוסי. 

אף אחד מאיתנו לא ציפה, שחדרי העבודה יהפכו לחלל מרכזי בכל בית, שמשמש לשיעורים של הילדים בזום, וגם לעבודה של הגדולים. ופתאום הכסא לא כל כך נוח, השולחן נמוך מידי, והקירות הריקים קצת מוציאים את החשק לעבוד.

עיצוב חדר העבודה הוא מהותי במיוחד בעידן דינאמי ומשתנה כשלנו. אין ספק שגם כשהקורונה תחלוף (אמן) מהעולם, העבודה מרחוק תישאר חלק בלתי נפרד מהשגרה שלנו בצורה כזו או אחרת, וזו הזדמנות מעולה לחשוב על עיצוב חדר העבודה שלכם, כסביבה נוחה ויעילה, שתוציא מכם את המיטב. 

שלב 1 – אפיון החדר

סביבת עבודה נוחה היא מרכיב מרכזי באפקטיביות העבודה שלנו. וכדי לייצר סביבה כזו, מומלץ במיוחד לאפיין את החדר שלכם בצורה שתשקף את סגנון העבודה שלכם, החל מבחירת הריהוט, הצבעים, אביזרי הנוי והתמונות. סביבה שמותאמת לעבודה שלכם, תעזור לכם להפיק את המירב מיום העבודה. חשוב לבצע חשיבה מקדימה – מה הכי חשוב לי? למה אני זקוק ומה הכי יעזור לי בחדר? לאחר התכנון אפשר להתחיל במלאכת העיצוב.

שלב 2 – שטח אחסון

ברוב המקרים חדר העבודה הוא חלל קטן יחסית. לכן, חשוב על אחת כמה וכמה לסדר את החדר בצורה פרקטית ולייצר שטח אחסון פונקציונלי ויעיל, על מנת שנוכל לנצל את החלל בצורה מיטבית, כל אחד לפי עבודתו שלו. לטובת שטח האחסון, נבחר בארון עם דלתות סגורות שיחביא את כל הבלאגן, כדי לשמור על מראה אסתטי ואווירה סטרילית. 

שלב 3 – בחירת הצבעים

חדר העבודה צריך להיות מרגיע ומזמין, מקום שתרגישו בנוח לשבת בו ולא תרצו לברוח ממנו. החלל אמור לשרת אתכם מספר שעות ביום, ועל כן צריך להיות מקום נעים לשהות בו.

עבור חדר עבודה מומלץ לבחור בצבעים רגועים ונעימים, שישרו אווירה טובה ושלווה במהלך היום. גוונים כחולים, סגולים וירוקים, מייצרים בדיוק את האפקט שאנחנו רוצים, ומשרים אווירה שלווה ונינוחה. 

שלב 4 – טיפים מנצחים

מספר טיפים שפשוט אסור להתעלם מהם בחדר העבודה שלכם. קודם כל כסא נוח. שווה להשקיע בבחירת כסא שלא יגרום לכם לכאבי גב מיותרים. עוד טיפ שעוד תודו לנו עליו – הוא וילון. כן כן, דווקא בחדר העבודה לוילון יש חשיבות רבה, בכדי למנוע סינוור במהלך שעות הבוקר והצהריים. לסיום, אפשר ורצוי לשדרג את החדר עם אקססוריז כמו לוח שעם או לוח מחיק, שיהפכו את העבודה שלכם פרקטית יותר, ואת החדר שלכם מעוצב יותר. 

לסיכום,

חדר עבודה הוא חדר שחשוב וכדאי להשקיע בעיצוב נכון שלו. הסביבה שלכם משפיעה על יעילות העבודה שלכם, ועל התפקוד שלכם. לכן חשוב להשקיע בסביבת עבודה ראויה. צוות המעצבות של 'גשם דיזיין' יעניקו לכם את כל המעטפת הדרושה לעיצוב החללים בבית, ביניהם, גם חלל עבודה פונקציונאלי שעונה בדיוק לצרכים שלכם.

מאמרים נוספים